خطوط عجیب صحرای نازکا، فرودگاهی برای سفینه های فضایی؟

خطوط عجیب صحرای نازکا، فرودگاهی برای سفینه های فضایی؟پراکندگی اشکال مختلف در صحرای نازکا
این عکس را حتما در ابعاد بزرگ ببینید

 

همان گونه که شاهد بوده ایم خط در فرهنگهای مختلف کاربردهای گوناگونی داشته است. ولی از همه اعجاب آورتر خطوط و نقوشی است که بومیان اهل پرو، ۴۰۰ کیلومتری جنوب شرقی لیما، به صورت نهر یا شیار در صحرای غیر قابل کشت نازکا ترسیم نموده اند. این نقش ها آن چنان عظیم و وسیع اند که امکان رویت آنها از روی زمین میسر نیست و تنها می توان با هواپیما به وجود شکل نهاییشان پی برد. چنانچه با هواپیما به این شیارهای کنده شده در دل خاک نگریسته شود، اشکال اغراق آمیزی از مرغان، عنکبوت، سوسمار، سگ، ماهی، نهنگ و غیره با شکلهای هندسی پیرامون آن نظیر ستاره ها، مستطیل ها و چند ضلعی ها آشکار می گردد. این اشکال متعلق به تمدن نازکا است که در حدود ۴۰۰ ق.م تا ۶۵۰ میلادی در این منطقه حیات داشته است.

اشکالی که در زیر مشاهده میکنید، مطابق با شکل بالا و به ترتیب شماره های آن آمده اند.وال

 


فضانورد یا انسان

 


میمون

 

ساختن و باقی ماندن خطوط
این خطوط به ‌وسیله ذوب اکسید آهن که با سنگ ریزه اندود شده بود، ساخته شده که سطح صحرای نازکا را پوشانده. وقتی سنگفرش برداشته شده، آنها تضادی با رنگ روشن سطح زیری بوجود آوردند. در این دشت چند صد خط ساده، شکل‌های هندسی و همچنین شکل حیوان، حشره و انسان وجود دارند. مساحتی که این خطوط را پوشش می‌دهد، تقریباً ۵۰۰ کیلومتر مربع بوده است و بزرگ‌ترین شکل‌ها در حدود ۲۷۰ متر درازا دارد. این خطوط به دلیل خشکی بسیار زیاد، باد کم و شرایط آب و هوایی ثابت منطقه نازکا، باقی مانده‌اند. به دلیل آنکه صحرای نازکا یکی از خشک‌ترین مناطق زمین است و دمای آن در تمام سال در حدود ۲۵ درجه سانتیگراد می‌باشد، و همچنین باد بسیار کمی می وزد، این خطوط تا به اکنون قابل رویت باقی نگهداشته شوند.

 


سگ یا روباه یا یوزپلنگ

 


مرغ مگس‌خوار

 


عنکبوت

 


سه نکته مرموز در مورد خطوط نازکا قابل بررسی است :

 • خطوط مستقیم با کیلومترها فاصله در تمام مسیرها در بخشهایی از پامپاس یکدیگر را قطع می‌کنند.
 • تعداد زیادی از فرم این خطها به صورت شکلهای هندسی است : مثل زاویه‌ها، مثلث‌ها، شکل‌های خوشه ای، مارپیچ‌ها، مربع‌ها، خطوط مواج و غیره.
 • تعداد زیادی از خطوط نیز به شکل حیوانات درآمده اند.

 


کاندور

 


نوعی لک‌لک

 


طوطی یا پلیکان

 

اگر مردمی ‌که ۲۰۰۰ سال پیش اینجا زندگی می‌کردند فقط از تکنولوژی ساده ای بهره مند بودند، چگونه برای ساختن چنین شکلهای دقیقی برنامه ریزی کرده اند؟ آیا از یک نقشه پیروی کرده اند؟ اگر اینگونه بوده چه کسی آن را ترتیب داده؟

 


دست‌ها

 


درخت

 


مارمولک

این شکل به دلیل ساختن اتوبان
از وسط آن دیگر وجود ندارد

 


گیاه دریایی که در شکل اصلی نشان داده
شده است ولی شماره نخورده

 


اهداف و دلایل ساخت

هدف این نقشها چه بوده است؟ از لحظه ی کشف نقش های نازکا در چهل سال پیش به وسیله ی دکتر پل کوزوک، این معما به صورت یک مساله ی حیرت انگیز و پیچیده ی باستانی باقی مانده است.

فرضیات و نظریات بسیاری ابراز شده. آیا به معنی امری عبادی و مظهری از نیایش افراد بشر است که مشعل به دست به صورت دسته جمعی در طول این خطوط تصویری در اوقات مقدس، به ستایش و نیایش می پرداخته اند؟ آیا مشتمل بر کهن نقشه ای نجومی از سماوات و به تعبیر دکتر کوزوک، «بزرگ ترین کتاب نجومی جهان» هستند؟ آیا اطلاعاتی نمادین از نیاکان برای نسل های آینده بشری هستند؟

اما جنجالی ترین فرضیه مطرح شده درباره این خطوط توسط اریک فون دنیکن و در کتاب ارابه خدایان می‌باشد. او ادعا کرده که این خطوط در حقیقت فرودگاهی برای سفینه‌های فضایی بیگانگان بوده است!

به نظر می‌آید بومیان نازکا، به وسیله‌ی نمودارها، این اشکال را بر روی زمین ترسیم می‌کرده‌اند. به این ترتیب که شکل مورد نظر خود را در اندازه‌ی کوچک بر روی نمودار رسم کرده و سپس آن را در ابعاد بزرگتر روی زمین می‌کشیده‌اند.

 

 • گیرندگان: دوستان
  layer close
  club_article_3539633
  :: خطوط عجیب صحرای نازکا، فرودگاهی برای سفینه های فضایی؟
   
/ 1 نظر / 68 بازدید
سرزمین مجازی منجمان ایران

سلام و وقت بخیر چند ماهی است که مرکز گفتگوی منجمان پارسی زبان (سرزمین مجازی منجمان ایران) شروع به فعالیت کرده است. http://patc.ir/home/index از شما تقاضا می کنیم ضمن دعوت از دوستانتان، با عضویت در مرکز، به ما بپیوندید. با آرزوی بهترین ها. مرکز گفتگوی منجمان پارسی زبان.