بچه های دیو

بچه های دیو

یک استاد دانشگاه آمریکا عنوان کرد که به واسطه استفاده مقادیر بسیار زیادی از تسلیحات مجهز به اورانیوم توسط [تصویر: A0943346.jpg]نیروهای آمریکایی در افغانستان، کودکان بسیار زیادی در این کشور ناقص به دنیا می‌آیند و میزان سرطان‌های مختلف نیز بطور محسوسی افزایش یافته است.
به گزارش فارس، پدیده «کودکان هیولایی»، پدیده ای است که با حمله های نظامی آمریکا و متحدانش به کشورهایی مانددعراق و افغانستان موضوعیت پیدا کرده است.
«کودکان هیولایی» همان کودکانی هستند که بواسطه استفاده از اورانیوم ضعیف شده‌ توسط آمریکا و اثرات آن بر والدین آنها بصورت ناقص به دنیا می آیند که بخاطر شمایل آنها به این نام خطاب می شوند.
دکتر «محمد داود میرکی» که سابقا استاد دانشگاه آمریکا بوده است، مدیر «صندوق اورانیوم ضعیف شده و بازیابی سلامتی افغانستان» طی گزارشی که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفت، درباره پدیده «کودکان هیولایی» که محصول استفاده از اورانیوم ضعیف شده‌ توسط آمریکا در افغانستان است مواردی را بیان داشته است.
در ابتدای این گزارش تصویری از یک کودک آسیب دیده افغانی با این عنوان منتشر شده است:
"یک تروریست کوچک: آمریکا از دست پختت لذت ببر "

*سئوال مادران عراقی و افغانی هنگام تولد نوزاد خود
میرکی از یک فرد افغانی نقل قول می کند: اگر ما را تنها یک بار می کشتند، چندان اهمیتی نداشت، ولی آنها در حال نابود کردن ما برای چندین نسل آینده هستند.
تثبیت اورانیوم رقیق شده روی جنین زن باردار رشد آنرا دچار اختلال می کند و موجب تولد نوزادانی معلول مادرزادی می شود که هرگز دیده نشده است و یا بسیار نادر بوده است. به این ترتیب بسیاری از این اطفال بدون سر و بدون عضو به دنیا می آیند. وقتی یک زن عراقی بچه ای به دنیا می آورد، اولین سؤال او این نیست که دختر است یا پسر بلکه می پرسد آیا کودک من معمولی است یا ...
*جنایات جنگی دولت آمریکا با مالیات مردم این کشور
دکتر میرکی در گزارش خود آورده است: این عکس را در آخرین روز سفرم به افغانستان گرفتم و این کودک نیز تنها یکی از سه کودک سه‌قلوئی است که تحت تاثیر اورانیوم ضعیف شده آمریکا قرار گرفته‌اند.
در ادامه این گزارش که با عنوان "مرگ، ساخت آمریکا: تاثیرات آلودگی اورانیوم غنی شده بر کودکان افغانستان " منتشر شده است می‌خوانیم:
افغانستان به مصیبت و بلایی گرفتار شده است که با کلمات نمی‌توان آن را توصیف کرد. بنابراین تصمیم گرفتم تا این بدبختی و مصیبت را به وسیله عکس‌هایی از کودکانی که ناقص متولد شده‌اند به تصویر بکشم.
این فعال حقوق بشر، با اشاره به آنکه تلاش‌هایش برای تشکیل صندوقی به منظور ایجاد یک موسسه تحقیقاتی در افغانستان با شکست روبرو شده است می‌افزاید: شاید این تصاویر بتواند انسانیت غرق شده مردم در راحتی‌های زندگی و شهوت‌های مادی را برانگیزاند.
دکتر میرکی خطاب به غربی‌ها می‌گوید: دیگر به شما بستگی دارد، کاری را کنید که فکر می‌کنید انسانی است. ایجاد صندوقی برای تشکیل موسسه تحقیقاتی بهای بسیار کمی برای شماست که با پول‌های مالیاتی‌تان چنین مصیبتی برای مردم افغانستان ایجاد شده است. حال چه شما از این مصیبت راضی باشید و به آن اعتراف کنید و چه آن را رد کنید، موجب مبری شدن شما از مشارکت غیرمستقیم در چنین جنایات جنگی نخواهد شد.
*والدین کودکان ناقص‌الخلقه افغان به آزادی مورد ادعای آمریکا لعنت می‌فرستند
مدیر صندوق اورانیوم ضعیف شده و بازیابی سلامتی افغانستان با بیان آنکه اگر کسانی که این تصاویر را می‌بینند هزینه یک ماه نوشابه خود را به صندوق کمک کنند، ما قادر خواهیم بود تا موسسه تحقیقاتی مورد نظر را ایجاد کنیم.
این فعال حقوق بشر خطاب به مردم آمریکا می‌گوید: موکراسی آمریکا در عمل- "دموکراسی در جریان است " درست است؟ دولت شما جنایتکار است اما شما هم به همان اندازه مسئول هستید. امیدوارم بتوانید از این به بعد به کودکان خود نگاه کنید و همچنان بی‌تفاوت بمانید. من بعد از آنکه با وجود بروز فجایع این چنینی، فهمیدم شما آرام و راحت هستید متعجب نشدم. شما هیچ کاری انجام نمی‌دهید و این در حالی است که با دلارهای مالیاتی شما چنین بدبختی برای مردم افغانستان به ارمغان آورده شده است.
وی در کنار تصویری از یک کودک ناقص الخلقه افغانی می‌نویسد: چه حسی داشتید اگر کودکان شما هم این چنین به دنیا می‌آمدند؟ این محصولی از هدیه اورانیوم ضعیف شده آمریکایی‌ها است. آیا پدر و مادر این کودک به آزادی مورد ادعای شما و دیگر مزخرفاتتان لعنت نمی‌فرستند؟
میرکی در ادامه گزارش خود می‌نویسد: کودکان ما به واسطه اورانیوم ضعیف شده‌ای که توسط نیروهای مسلح شما و با پول مالیات شما استفاده شد،‌ این چنین به دنیا می‌آیند.
*نرخ کودکان ناقص‌الخلقه و سرطان از زمان یورش آمریکا به افغانستان چند برابر شده است
به واسطه استفاده مقادیر بسیار زیادی از تسلیحات مجهز به اورانیوم توسط نیروهای آمریکایی در جریان بمباران‌های اولیه افغانستان و همچنین حملات بعدی، کودکان بسیار زیادی در سرتاسر افغانستان بطور مادرزادی ناقص به دنیا می‌آیند. میزان سرطان‌های مختلف نیز بطور محسوسی افزایش یافته است.
سرطان خون و سرطان مری در میان کودکان بسیار شایع است. و به گفته پزشکان زایشگاه‌ها و بیمارستان‌های کودکان کابل، نرخ کودکان ناقص مادرزادی از زمان یورش آمریکا به افغانستان چند برابر شده است. در حقیقت دامنه و شدت ایزوتوپ‌های ساخت انسان تنها وقتی مشخص شد که محققان مرکز تحقیقات پزشکی اورانیوم به افغانستان سفر کرده و از خاک این کشور نمونه‌برداری کردند.
آن‌ها به این نتیجه رسیدند که میزان ایزوتوپ‌های مصنوعی، در اطراف نقاطی که توسط آمریکایی‌ها بمباران شد، ‌تا 2 هزار برابر بیشتر از سایر نقاط است.
این گزارش می‌افزاید: با توجه به آنکه نیم عمر اورانیوم به کار رفته در تسلیحات آمریکایی‌ها 4.5 میلیارد سال است، آن‌ها مطمئن بودند که افغان‌ها تا نسل‌ها از نقص‌های مادرزادی و سرطان رنج خواهند برد.
وی با رد ادعاهای آمریکا مبنی بر تلاش برای کمک به پیشرفت افغانستان می‌نویسد: قطعا این فجایع یک پیشرفت و توسعه برای افغانستان نیست بلکه در حقیقت بزرگترین جنایتی است که تاکنون و در طول تاریخ بشریت کسی مرتکب شده است.
*سانسور اخبار اورانیوم رقیق شده در رسانه های مطرح جهان
هیئت پژوهشی هر ساله 25 موضوع سانسور شده توسط رسانه های و روزنامه های پر اهمیت در ایالات متحده را معرفی می کند. تمام این موارد توسط بررسی های سالیانه "طرح سانسور "(1) در دانشگاه سونوما (2) در کافرنیا افشا شده است. پیام ضمنی چهارمین بیانیه این گروه به عبارت زیر است :
علیه تشعشعات اتمی آرام و بی سر و صدای منطقه آسیا و اروپا که به خاطر منافع صنایع اتمی و ارتش ایالات متحده صورت گرفته است، هر چه زودتر باید اقدام کنیم.
آزمایشات بین واحدهای نظامی و غیر نظامیان حد بالایی از اورانیوم را نشان داده اند. این موضوع را بررسی های باب نیکل، تد ویمن، استفانی هیلر، یوهان گونزالز،نیلوفر بحقوات، جنیفر لیلیگ، کنی کروسبی مطرح کرده اند. منتخبی از متن پژوهشی آنها را یادآور می شویم :
اهالی غیر نظامی و واحدهای نظامی اشغال گر در عراق و در افغانستان در حد خارق العاده ای به رادیوآکتیو آلوده شده اند. منشأ این نوع آلودگی مهمات ساخت ایالات متحده است که در آنها هزاران کیلو گرم اورانیوم رقیق شده و اورانیوم های دیگر بکار برده شده است. پژوهش گران اعلام کرده اند که کشورهای همسایه نیز تحت تأثیر این آلودگی ها خواهند بود.
*AIEA مرگ بیش از نیم میلیون نفر را در عراق پیش بینی می کند
آلودگی محیط زیست برای اهالی منطقه در حال توسعه است. برخی مناطق جنوبی عراق (مناطق کشاورزی آبیاری شده که تقریبا در چنین سرزمین خشکی نادر به نظر می رسد) بر اساس آمار، ابتلا به سرطان 700 درصد و تولد کودکان معلول 400 درصد و ابتلا به لوسمی ( لوکمی) 350 درصد افزایش داشته است. افزایش وضع حمل نابهنگام توسط زنان باردار و تولد اطفال مونگولی به شدت افزایش پیدا کرده است، حتی در بین بانوان کمتر از 25 سال. کودکانی که با باقیمانده سلاح های منفجر شده بازی می کنند، همگی به لوسمی مبتلا می شوند و می میرند، دوره آشکار شدن آن چند سال بطول می انجامد. آژانس بین المللی انرژی اتمی پیش بینی می کند که تحت تأثیر یک میلیون گلوله اورانیوم در سال 1991 یعنی بین 350 تا 800 تن اورانیوم ( براساس بنیادLeake d'Amesterdam) در چند سال آینده باید در افغانستان و بالکان شاهد نتایج مشابهی باشیم.
/ 0 نظر / 12 بازدید