اریک فون

((اریک فون دانیکن))که نام کاملش با تلفظ صحیح((اریش آنتون پاول فون دنیکن))می باشد،در 14آوریل 1935در منطقه((آلمانی))زبان ((زوفینگن))در ((سوییس)) می باشد.
وی کاتولیکی بسیار متعصب بود و به همین دلیل در مدرسه ((سنت میشل))مشغول به تحصیل گردید و در کنار آن اوقات فراغتش را با مطالعه ترجمه های متون باستانی می گدراند. او تحصیلش را در 19 سالگی نیمه کاره رها کرد و در هتلی مشغول به کار شد و هنگامی که مدیر کل هتل پنچ ستاره گردید،نخستین کتابش را به نام ((خاطرات آیندگان)) یا ((ارابه خدایان))انتشار داد که موفقیت و شهرت فراوانی برای وی در بر داشت؛به طوری که کتابش در نخستین سال چاپش در 1968 پر فروش ترین کتاب سال در ((آلمان))و ((آمریکا)) گردید و بعدا در 38 کشور دیگر دنیا نیز منتشر شد.
او بسیار علاقمند به کشف رازهای دنیا باستان و نشانه های خدایان یا همان فضایی ها در دوران بسیار گذشته داشت و بنابراین بت پس انداز 300000فرانک ((سوییس))در جوانی،سفر های پژوهشی وعلمی خود را آغاز کرد که همچنان ادامه دارد.
او معتقد است در گذشته های ی بسیار دور،فضانوردانی از سیارات دیگر به ملاقات اجداد ما آمدند و به آن ها تمدن و راه روش زندگی کردن آموختند،اما چون نیکان ماکه بسیار ابتدایی وحشی بوده اند،آنان را خدا می نامیدن و شروع به پرسیدن آن ها کردنو هزاران فرقه خرافی با رنگ و بوی مذهبی به وجود آوردند و این طور از درک خدای راستین به دور ماندند و زندگی خود را به کجی های بسیاری آلودند
((فون دانیکن))برای تمام فرضیاتش، مدارکی بسیاری جمع کرد و با برسی دقیق هر کدام از آن ها ،تاریخ ارایه شده از سوی کلیسا را به چالش خواند.
در این زمینه میان دانشمندان نیز ساکت ننشستند و ((کارل ساگان))و ((رونالداستوری))دو کتاب عمده در رد نظریات وی به چاپ رساندند و او را به شارلاتانی علمی متهم ساختند،اما او دست از کار خود نکشید و به تلاش بسیار پرزحمت وطاقت فرسای خود پیرامون کاوش دروان باستان همچنان ادامه داد
((بخشی از پیشگفتار کتاب طلای خدایان ترجمه مهرداد شاهین))

نظر یادتان نرود

در صورت هر گونه سوال در زمینه موجودات فضایی داشتید می توانید از طریق ایمیل زیر با من ارتباط بر قرار کنید

f.arash90@yahoo.com
/ 0 نظر / 14 بازدید